Pradžia
Blogs
Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.

Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.

Esmu Maira, man ir 49 gadi un esmu farmaceite.  Ar diagnozi "rozācija" saskāros pirms 8 gadiem, tagad cenšos to pieņemt un ar to sadzīvot. Ir liels izaicinājums no rītiem sev spogulī uzsmaidīt.

Manas pazīmes ir ādas apsārtums, dedzinošas, kņudošas sajūtas uz vaigiem. Sākotnēji  bija arī acu plakstiņu iekaisumi, krusas grauds uz plakstiņa, un pats trakākais- arī akne kā pusaudzim.

Reizi nedēļā cītīgi apmeklēju ūdens aerobiku un pēc tam saunu, taču tagad šo aktivitāti nācās nomainīt pret jogu. Manai sejas ādai ļoti nepatika hlorētais ūdens un man tik ļoti nepieciešamā relaksējošā sauna, kas saasināja sejas ādas apsārtumu.

Tāpat šomēnes izteiktu ādas apsārtumu un dedzinošu sajūtu vaigos izjutu pie zemajām gaisa temperatūrām kombinācijā ar vēju, uzturoties ārā- slēpojot vai slidojot, bet šīs ziemas aktivitātes sev, diemžēl, nevēlos liegt. Arī darbā mana jutīgā sejas āda izjūt diskomfortu – to rada ventilācija, kondicionieris un sejas masku lietošana.

 Pavisam nesen biju konsultācijā pie dermatologa, kur izrunājām pareizu sejas kopšanu pašreizējā situācijā. Sejas ādu no rīta un vakarā tīru ar Bioderma Sensibio AR micelāro ūdeni un vienu reizi nedēļā ar Sensibio putojošo gēlu. No rīta un vakarā lietoju Sensibio AR krēmu,  no rītiem to kombinēju ar Bioderma Sensibio AR BB krēmu. Šī ikdienas rutīna nomierina un mitrina ādu. Saulainajās dienās dermatoloģe ieteica pamēģināt arī kādu saules aizsardzības krēmu. Pēdējā tikšanās reizē daktere nozīmēja arī nopietnāku ārstēšanu, jo mana sejas āda ir ļoti iekaisusi. Jau šobrīd ir novērojami pozitīvi rezultāti.

Vislielākās problēmas man rada STRESS. Darbā bez tā šobrīd nav iespējams iztikt, īpaši tādēļ, ka esmu emocionāls cilvēks. Ja diena ir bijusi stresa pilna, varu droši apgalvot, ka nākamajā dienā uz manas sejas apsārtums būs vairāk kā parasti.

Runājot par ēdienu, jau labu laiku esmu atteikusies no asiem, pikantiem un arī saldiem ēdieniem, tāpat cenšos izvairīties no produktiem, kas satur kviešu miltus. Pastiprinātu sejas apsārtumu man rada arī siltas pusdienu maltītes, jo pēc tam ir silti, labi, mierīgi arī vaigiem!

Paldies par iespēju padalīties ar savu sāpi! Darbā esmu uzsākusi sarunas ar dažām klientēm, kas saskaras ar šādu problēmu. Mēs visas meklējam brīnumlīdzekli, lai rozācija pazustu kā nebijusi, jo vēl aizvien  ir grūti ar to sadzīvot.

Ar cieņu,

Maira

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.
2021-06-11 0 Komentāri

Pieredze ar rozāciju 3. daļa

Pieredze ar rozāciju 3 daļa. Dalībnieces dalās pieredzē pēc trešā pavadītā mēneša šajā projektā. Par to, kādus kosmētikas...

Lasīt vairāk
Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.
2021-05-09 0 Komentāri

Pieredze ar rozāciju 2. daļa

Pieredze ar rozāciju 2 daļa. Dalībnieces dalās pieredzē pēc otrā pavadītā mēneša šajā projektā. Par to, kādus kosmētikas...

Lasīt vairāk
Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.
2021-04-14 0 Komentāri

Pieredze ar rozāciju. Gunitas stāsts

Veiksmīgai cīņai ar rozācijas simptomiem jāsākas ar pareizu ādas kopšanu, iekļaujot jūtīgai ādai piemērotus mitrinošus...

Lasīt vairāk
Pieredze ar rozāciju. Mairas stāsts.
2021-03-25 0 Komentāri

Pieredze ar rozāciju. Karīnas un Annas stāsts

Šoreiz bloga ierakstā BIODERMA projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībnieces – aptiekāres nolēmušas dalīties ar savu...

Lasīt vairāk