Pradžia
Blogs
Rozācija un acu simptomi

Rozācija un acu simptomi

Salīdzinoši reti starp rozācijas pacientiem tiek novērota okulārā rozācija. Šajos gadījumos pacienti izjūt acu kairinājumu, apsārtumu, ir iespējama arī plakstiņu tūska. 

Daktere Anastasija Aļeksejeva skaidro: “Acne rosacea ir hroniska sejas ādas un acs iekaisuma slimība, tās patoģenēzes pamatā ir angioneirotiskās ģenēzes virsējo arteriolu tonusa maiņa un tauku dziedzeru hipertrofija.

No dermatoloģiskām diagnozēm acne rosacea tiek diagnosticēta aptuveni 5% pacientiem. Papildus klasiskajām acne rosacea formām, dermatologi izdala īpašo slimības formu - oftalmorosacea (acne rosacea acs iekaisuma slimība). Šī slimība biežāk skar sievietes vecumā no 45 līdz 55 gadiem.

Neskatoties uz to, ka bija veikti vairāki pētījumi par acne rosacea un oftalmorosacea, šīs slimības etioloģija joprojām nav zināma.

Oftalmorosacea biežākās izpausmes:

  • hronisks blefarīts; Meiboma dziedzera disfunkcija;
  • obstruktīvas tauku dziedzeru cistas; mieži graudi;
  • hroniska difūza konjunktīvas hiperēmija;
  • konjunktīvas granulomas.

Radzenes bojājumi tiek diagnosticēti 5-15% acne rosacea pacientiem.

Etioloģisko un patoģenētisko faktoru daudzveidība, kas ir oftalmorosacea pamatā, nosaka vispārējas un lokālas terapijas taktikas nepieciešamību.”

Tā kā šis rozācijas apakštips ir reti sastopams, tad arī starp projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībniecēm tas nav labi iepazīts, taču divas no projekta dalībniecēm Dace (48 gadi) un Jolanta (51 gads) dalās pieredzē.

Dace ( 48 gadi): “Man ir jutīgas acis un sausās acs sindroms. Vairāk nekā pirms desmit gadiem man bija nopietns acu iekaisums, tad arī visas problēmas sākās. Ilgstoši nevarēju lietot kosmētiku. Arī tagad ļoti jāizvēlas kosmētika, kura man der. Visu laiku acu jutīgumu un sausumu saistīju ar nopietnu iekaisumu, taču tagad uzzinot, ka arī pie rozācijas var būt jutīgas acis, sāku domāt, ka tā dod savu ietekmi. Acu kosmētiku joprojām nevaru lietot katru dienu, bet man tik ļoti patīk to darīt.”

Arī Jolanta (51 gads) atzīst, kas acu simptomi ilgu laiku bija sveši, bet tagad sāk meklēt risinājumus nepatīkamo sajūtu mazināšanai: “Rozācija un acu simptomi- tas ir kaut kas jauns, ko esmu piedzīvojusi samērā nesen pirmo reizi. Vēl īsti nesaprotu kādos brīžos un kāpēc tā notiek. Acu plakstiņi kļūst sārti un stipri kasās. Šāda veida sūdzības parasti parādās  vakaros, tas nav bijis pārāk bieži, bet, kā minēju,- reizēm ir.

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Rozācija un acu simptomi
2020-06-08 0 Komentāri

Rozācija un fiziska slodze

Šoreiz jautājām projekta dalībniecēm, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri...

Lasīt vairāk
Rozācija un acu simptomi
2020-05-28 0 Komentāri

Rozācija un sauļošanās

Viens no kuperozas ādas galvenajiem ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. To, kāpēc nevajadzētu sauļoties bez...

Lasīt vairāk
Rozācija un acu simptomi
2020-04-29 0 Komentāri

Rozācija un karsti, asi, eksotiski ēdieni

Kā viens no rozāciju provocējošiem faktoriem bieži ir ass, karsts un eksotisks ēdiens. Šo tēmu apspriedām ar projekta...

Lasīt vairāk
Rozācija un acu simptomi
2020-04-09 0 Komentāri

Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija

Rozācija ievērojami ietekmē cilvēku ārējo izskatu un labsajūtu, tādēļ tiek meklēti veidi, kā to mazināt. Ja rozācija nav...

Lasīt vairāk