Pradžia
Blogs
Rozācija un fiziska slodze

Rozācija un fiziska slodze

Šoreiz jautājām projekta dalībniecēm, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri Milenu Jakubu dalīties informācijā par tēmu “Rozācija un fiziska slodze”.

Milena Jakuba stāsta: “Pacientiem ar rozāciju nav ieteicama intensīva fiziska slodze ar lielu piepūli. Vingrošana var izraisīt sejas apsārtumu un niezošu ādu - galvenos rozācijas simptomus, jo tā paaugstina ķermeņa temperatūru. Bet tas nenozīmē, ka sports pilnīgi ir aizliegts. Tieši otrādāk! Tiek rekomendēts sportot ar zemu vai vidēju intensitāti. Kā labu variantu varu rekomendēt jogu vai pilates, jo tas arī labi palīdz tikt galā ar stresu - vēl vienu rozācijas paasinājuma faktoru.“

Projekta dalībnieces atzīst, ka fiziska slodze pastiprina rozācijas izpausmes, radot nepatīkamas sajūtas un izteiktu sārtumu vaigos, tādēļ lielākai daļai no dalībniecēm ir nācies pāriet uz mierīgākām sporta aktivitātēm.

Madara (36 gadi) stāsta, ka aerobikas apmeklējumu ir nomainījusi uz ūdens aerobiku un pilatēm: “Pēc aerobikas apmeklējuma man ir bijis pat tā, ka seja ir kā marmors: sarkana ar baltiem pleķīšiem. Jā, man pēc augstas intensitātes sportošanas pasliktinās sejas ādas kvalitāte, tamdēļ jau 4 gadus esmu pārgājusi uz ūdens aerobiku un pilatēm. Jā, efekts nav tik ātrs, taču nejūtu diskomfortu. No nodarbības neizeju sarkana, bet gan apmierināta, saņēmusi laimes hormonu.”

Arī Olga (37 gadi) dalās līdzīgā pieredzē: “Sports, skriešana, intensīvas sporta nodarbības, kardioaktivitātes- kā tas viss man patīk! Visu savu mūžu es nodarbojos ar aktīviem sporta veidiem. Taču tagad man ir cita dzīve, kur šiem sporta veidiem nav vietas. Žēl, bet nāksies pierast pie mierīgākiem sporta veidiem - spēka vingrinājumiem, jogas, riteņa braukšanas. ”

Viennozīmīgi visas projekta dalībnieces ir novērojušas pastiprinātu sejas sarkšanu fiziskas slodzes laikā. Maijai (28 gadi) tas izraisa nepatīkamas sajūtas ilgtermiņā: “Ir bijušas reizes, kad ir pastiprināta nieze uz sejas pie fiziskas slodzes. Tas pārsvarā ir karstās dienās vai arī bezgaisa telpās. Karstās dienās sviedru sāļums kaut kā iegraužas ādā un liekas, ka varētu kasīt, bet es skaidri zinu, ka nedrīkst! Bezgaisa telpas vairo manas sejas sarkanumu ilgtermiņā.”

Dace (48 gadi) un Jolanta (51 gads) stāsta, ka sejas apsārtums, kas rodas no fiziskas slodzes, nav tik traucējošs kā tās sajūtas, kas rodas no citiem rozāciju pastiprinošiem faktoriem.

Dace (48 gadi): “Man ir sporta zāles abonements. Nodarbības ir intensīvas un, protams, to laikā seja paliek ļoti sārta, bet tāda tā paliek arī citām nodarbības dalībniecēm.  Mana sejas āda saglabā sārtumu vēl kādu laiku pēc nodarbības. Kad apsārtums pazūd, viss ir atkal kā iepriekš, tāpēc nevaru teikt, ka rozācija pastiprinās no sporta nodarbībām. Vasarā, kad ir karsts, reakcija ir izteiktāka un ilgstošāk nepāriet apsārtums.”

Jolanta (51 gads) stāsta, ka sporta aktivitātes, neraugoties uz sejas apsārtumu, rada pozitīvas emocijas, tādēļ no tām neatsakās: “Veicot sportiskās aktivitātes, ja tas tiek darīts ar atdevi, seja vienmēr reaģē pirmā. Jo augstākas intensitātes aktivitātes, jo sārtāka kļūst seja, un atgūstas pēc ilgāka laika. Bet šī ir vienīgā reize, kad sejas apsārtums netraucē, jo pēc fiziska darba vai sportiskām aktivitātēm vienmēr ir gandarījuma sajūta:).“

Karina (35 gadi) piebalso, sakot, ka no augstas intensitātes nodarbībām neatsakās: “Ja fiziska slodze ir liela, protams, sarkana seja būs, taču vajag nodarboties ar sportu, lai organisms labāk justos!”

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Rozācija un fiziska slodze
2020-06-18 0 Komentāri

Rozācija un acu simptomi

Salīdzinoši reti starp rozācijas pacientiem tiek novērota okulārā rozācija. Šajos gadījumos pacienti izjūt acu...

Lasīt vairāk
Rozācija un fiziska slodze
2020-05-28 0 Komentāri

Rozācija un sauļošanās

Viens no kuperozas ādas galvenajiem ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. To, kāpēc nevajadzētu sauļoties bez...

Lasīt vairāk
Rozācija un fiziska slodze
2020-04-29 0 Komentāri

Rozācija un karsti, asi, eksotiski ēdieni

Kā viens no rozāciju provocējošiem faktoriem bieži ir ass, karsts un eksotisks ēdiens. Šo tēmu apspriedām ar projekta...

Lasīt vairāk
Rozācija un fiziska slodze
2020-04-09 0 Komentāri

Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija

Rozācija ievērojami ietekmē cilvēku ārējo izskatu un labsajūtu, tādēļ tiek meklēti veidi, kā to mazināt. Ja rozācija nav...

Lasīt vairāk