Pradžia
Blogs
Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija

Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija

Ja visas iepriekš apspriestās tēmas ar projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībniecēm un dermatologiem bija par rozāciju provocējošiem faktoriem, tad šoreiz pievērsīsimies rozāciju mazinošām procedūrām. 

Rozācija ievērojami ietekmē cilvēku ārējo izskatu un labsajūtu, tādēļ tiek meklēti veidi, kā to mazināt. Ja rozācija nav ļoti progresējusi, tad gadās, ka var iztikt ar piemērotas kosmētikas lietošanu. Savukārt, ja problēma kļūst nopietnāka, tad bieži vien cilvēki vēršas pie dermatologa un kosmetologa, lai veiktu kosmētiskas procedūras un lāzerterapiju, kas palīdz ātrāk neitralizēt sejas apsārtumu.

Izvēloties sejas kopšanas līdzekļus, ir jāpievērš uzmanība to sastāvam un jāizvēlas ādas stāvoklim piemēroti kopšanas un attīrīšanas līdzekļi.

Daktere Milēna Jakuba stāsta: “Pacientiem ar rozāciju ādas kopšanai jābūt maigai un kairinājumu neizraisošai. Jāizvēlas kosmētika, kas ir piemērota jutīgai ādai ar noslieci uz asinsvadu paplašinājumu. Jāizvairās no produktiem, kas satur spirtu, mentolu, skābes, mākslīgos aromatizētājus. Pirms sākt lietot jaunu produktu ir ieteicams pārbaudīt, vai tas neizraisa alerģiskas reakcijas. To var izdarīt, uzklājot mazu produkta piciņu uz apakšdelma iekšējas virsmas. Ļoti svarīgi ir lietot saules aizsargkrēmus ar SPF50+, arī ziemas periodā, jo UV stari ir viens no rozācijas uzliesmojumu izraisītājiem. Papildus tam var lietot BB krēmus vai tonālos krēmus, lai maskētu apsārtumu. Labāk izvēlēties 3in1 produktus, kuros kombinēts ādas ikdienas kopšanas līdzeklis, tonālais līdzeklis un saules aizsarglīdzeklis. Pacientiem ar rozāciju ieteicams lietot pēc iespējas mazāku skaitu līdzekļu uz ādas.”

Izvēloties nepareizus kopšanas līdzekļus, var tikai pasliktināt ādas stāvokli, un to labi zina projekta dalībniece Karīna (35 gadi): “Agrāk gāju pie kosmetologa veikt sejas tīrīšanas procedūras, taču efekts nebija ilgstošs. Daudz lietoju mājas maskas: māla maskas, no ogām taisītas. Mēdzu arī aizrauties ar paštaisītiem skrubjiem no auzu pārslām un turku zirņu miltiem. Daudz izmantoju ēteriskās eļļas un citas eļļas sejas krēmu vietā. Kad devos pie dermatologa ar savām ādas problēmām, izstāstot, kā es kopju sejas ādu, saņēmu ieteikumu mainīt sejas ādas kopšanas rutīnu. Es nepareizi kopu sejas ādu, pat nevis kopu, bet bojāju to.”

Projekta dalībnieces Marta (45 gadi) un Baiba (59 gadi) stāsta, ka neaizraujas ar sejas kopšanas procedūrām mājas apstākļos.  Viņas sejas kopšanu uztic speciālistiem un ieklausās to ieteikumos. Marta (45 gadi): “Tā kā man vienmēr ir bijusi ļoti sausa un jutīga sejas āda, kosmētikas procedūru sākumā ar speciālistu vienojamies par maksimāli nomierinošas kosmētikas izmantošanu. Pastāvīga kosmetologa man nav, ādas nieze pēc kāda laika atgriežas, tādēļ neesmu atradusi perfekto variantu. Dzīves laikā no kosmetologiem esmu saņēmusi derīgus ieteikumus ādas kopšanai ikdienā un izmantojamiem produktiem.”

Baiba (59 gadi) stāsta, ka redz uzlabojumus pēc kosmetologa apmeklējuma, tādēļ cenšas regulāri veikt kosmētiskas procedūras: “Kosmētiskas procedūras cenšos veikt regulāri. Esmu ļoti apmierināta ar savu kosmetoloģi-ārsti Sigriju Freibergu, kura pašā ārstēšanas sākumā ieteica Bioderma produktus.”

Noturīgākam efektam rozācijas pacienti bieži vien izvēlas lāzerterapiju. Daktere Milēna Jakuba skaidro: “Parasti lāzerterapijā katrai problēmai ir piemērota sava iekārta, tomēr paplašinātiem asinsvadiem un fona apsārtumam ir vairāki varianti. Viens no variantiem ir IPL procedūra (intensīvi pulsējoša gaisma) – tā ir gaismas terapija, kas palīdz tikt galā ar fona apsārtumu. No lāzeriekārtām ir diožu, aleksandrīta un Nd:YAG lāzeri. Tie ir domāti konkrēto paplašināto asinsvadu terapijai, un pielietojums ir ļoti lokalizēts. Ja ir fimatozā rozācija, kuras gadījumā ir sabiezēta deguna āda, tad izmanto ablatīvos lāzerus (CO2). Fimatozā rozācija biežāk ir raksturīga vīriešiem. ”

Dace (48 gadi) stāsta, ka lāzerprocedūra nav no patīkamajām, bet lieliskie rezultāti mudina šo procedūru atkārtot vēl un vēl: “Jāsaka, ka efekts bija patiešām labs. Procedūras veicu 2 - 3 gadus regulāri. Jā, procedūra bija diezgan sāpīga un nepatīkama. Un vēl, mana seja pēc tam reaģēja ar diezgan lielu tūsku. Daktere teica, ka citiem tik izteiktas reakcijas nav. Toties tajā laikā pazuda dedzinošās sajūtas un gadalaiku maiņu gandrīz neizjutu. Efekts saglabājās apmēram divus gadus. Tas patiešām bija labs! Tagad ir pagājuši apmēram 3 gadi kopš pēdējās lāzerprocedūras, un diemžēl nepatīkamās sajūtas ir atgriezušās. Zinu, ka noteikti veikšu lāzerprocedūras, bet pašreiz nevaru tam saņemties.”

Arī Jolanta (51 gads) piebalso Dacei (48 gadi), sakot: “Lāzerprocedūra man nav sveša. Rezultāts ir labs, bet jāmin, ka 1-2 dienas pēc procedūras seja ir apsārtusi. Tas gan netraucē šo procedūru atkārtot labākam sejas ādas stāvoklim par labu!”

Vairākas projekta dalībnieces stāsta, ka pašlaik sejas ādas kopšanai izvēlas tikai piemērotu kosmētiku, bet nākotnē apsver domu veikt lāzerprocedūru, lai gan izskats, gan sajūtas ikdienā ir patīkamākas!

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija
2020-06-18 0 Komentāri

Rozācija un acu simptomi

Salīdzinoši reti starp rozācijas pacientiem tiek novērota okulārā rozācija. Šajos gadījumos pacienti izjūt acu...

Lasīt vairāk
Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija
2020-06-08 0 Komentāri

Rozācija un fiziska slodze

Šoreiz jautājām projekta dalībniecēm, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri...

Lasīt vairāk
Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija
2020-05-28 0 Komentāri

Rozācija un sauļošanās

Viens no kuperozas ādas galvenajiem ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. To, kāpēc nevajadzētu sauļoties bez...

Lasīt vairāk
Rozācija, kosmētiskās procedūras un lāzerterapija
2020-04-29 0 Komentāri

Rozācija un karsti, asi, eksotiski ēdieni

Kā viens no rozāciju provocējošiem faktoriem bieži ir ass, karsts un eksotisks ēdiens. Šo tēmu apspriedām ar projekta...

Lasīt vairāk