Pradžia
Blogs
Rozācija un krāna ūdens

Rozācija un krāna ūdens

Turpinot diskusiju par rozāciju provocējošu faktoru ietekmi uz ādu, ar projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībniecēm un dermatoloģi Dr. Kristīni Kalniņu apspriedām, kā krāna ūdens un micelārais ūdens ietekmē ādas stāvokli.

Dr. Kristīne Kalniņa: “Rozācijas āda ir salīdzinoši jutīgāka ne tikai uz apkārtējo vidi – vēju, temperatūras svārstībām, klimata maiņu, sauli utt., bet arī ūdeni. Krāna ūdens satur minerālvielas, kas šķīdina ādas skābo mantiju jeb, vienkārši sakot, ādas aizsargslāni, kas rozācijas pacientiem jau tā ir samazināts vai ne tik izturīgs, tādējādi ūdens jutīgu ādu var padaraīt vēl jutīgāku, provocēt sausumu, velkošu sajūtu un reizēm pat pasliktināt slimības gaitu. Jo jutīgāka ir sejas āda, jo saudzīgākiem jābūt attīrīšanas līdzekļiem, ieteiktu izmantot micelāro ūdeni vai Sensibio gēlu, kas paredzēts, lai noņemtu no ādas “visu lieko” – putekļus, netīrumus, kosmētiku, sviedrus, bet atstātu “vajadzīgo”, proti, nekairinātu ādu un nebojātu ādas aizsargkārtu. Jāatceras gan, ka no vienas reizes nekas slikts nenotiks, tomēr, ja ūdens ir ciets un āda jau apsārtusi, tad ilgtermiņā ūdens šādu ādu kairinās arvien vairāk.”

Sajūtas 

Kā atzīst projekta dalībniece Baiba (59 gadi), sejas attīrīšana ar krāna ūdeni pasliktina ādas stāvokli, radot nepatīkamas sajūtas: “Jau sen sejas attīrīšanai nelietoju krāna ūdeni. Tīrot seju ar krāna ūdeni, sajūtas ir nepatīkama -  āda kļūst sausa, rodas savelkoša sajūta. Ar attīrošo micerālo ūdeni šīs sajūtas nav bijušas.” 

Baibai piebalso arī Silvija: “Mazgājot seju ar micelāro ūdeni, āda kļūst samtaini maiga. Turklāt, mazgājot seju ar krāna ūdeni, tā savelkas, veidojas sarkani plankumi. Plankumi sāk vilkt ādu kopā, radot nepatīkamas sajūtas. Reizēm šis apsārtums turas ilgi.”

Arī Anna (27 gadi), ņemot vērā ādas jutīgumu un kairinājumu, sejas attīrīšanai izvēlas micelāro ūdeni: “No rīta- izmantoju micelāro ūdeni (vienkārši atsvaidzinu ādu pēc nakts, vai noņemu vakara krēma atliekas). Dažreiz arī noslauku seju ar ledu (ūdens vai kumelīte) Ja ir nepieciešamība, arī dienas laikā izmantoju micelāro ūdeni. Vakarā mazgāju seju ar krāna ūdeni un attīrošo putojošo gēlu.” 

No krāna ūdens uz micelāro ūdeni

Projekta dalībnieces atzīst, ka sejas kopšanas rutīna ir mainījusies, apzinoties rozācijas esamību. Karina (35 gadi) stāsta: “Pašlaik es izmantoju Bioderma gelu sejas mazgāšanai ar ūdeni un pēc tam micelāro ūdeni, pēc tam krēmu. Tāda shēma dod manai ādai daudz patīkamākas sajūtas nekā agrāk, kad es izmantoju tikai parastas ziepes vai skrubi, un pēc tam krēmu vai eļļu. Pēc sejas mazgāšanas ar krāna ūdeni mana seja bija ļoti sausa, pat niezēja.  Pēc dušas seja bija sarkana”

Olga (36 gadi) stāsta, ka līdz ar sejas attīrīšanas rutīnas maiņu no krāna ūdens uz micelāro ūdeni ir pazudusi velkoša nepatīkama sajūta. “Kādreiz, kad vēl nezināju, ka esmu jutīgas ādas īpašniece ar rozāciju, tīrīšanai izmantoju attīrošās putas un ūdeni, kas deva patīkamu tīrības sajūtu. Bet, kad uzzināju, ka man ir rozācija, dermotologs man ieteica izmantot jutīgai ādai paredzētus produktus - Bioderma Sensibio līniju. Kopš tā brīža sejas attīrīšanai es izmantoju Bioderma micelāro ūdeni + Bioderma Sensibio nomierinoši attīrošo gelu. Ja lietoju tikai micelāro ūdeni, man sķiet, ka uz sejas paliek plāna taukaina kārtiņa, kas man traucē un nedod tīrības sajūtu. Toties, lietojot šos divus produktus, āda ir ideāli tīra un nerodas nepatīkama velkoša sajūta.”

Dace (53 gadi) atzīst, ka ir eksperimentējusi, līdz atrada savu perfekto sejas attīrīšanas līdzekli. “Sejas ādu esmu tīrījusi ar attīrošo pieniņu, augu hidrolātiem, micelāro ūdeni un noskalojusi arī ar krāna ūdeni. Ilgu laiku nevarēju saprast, kas man der vislabāk. Pēc ādas ērcītes apkarošanas izmantoju tikai micelāro ūdeni, kas ādu ļoti labi attīra un arī noņem dekoratīvo kosmētiku”

Krāna ūdens cietība

Projekta dalībnieces atzīst, ka ūdens cietība ir dažāda - jo cietāks ūdens jo nepatīkamākas sajūtas pēc sejas attīrīšanas ar ūdeni. 

Tā kā Maija (28 gadi) bieži vien ir ārpus mājas, jo dodas pārgājienos un komandējumos, viņa ir novērojusi, ka ūdens katrā vietā ir citādāks. Izvairoties no sejas kairinājuma, viņa vienmēr izvēlas micelāro ūdeni: “Pēc sejas mazgāšanas ar krāna ūdeni āda it kā savelkas čokurā. Ir tāda kā diskomforta sajūtu, jo kļūst sausa un niezoša. Kaļķis, hlors, negaršīgs ūdens un dažās vietās pat vispār – es negribu zināt, no kurienes ūdens nāk! Katrā vietā nav dziļurbums un maigs ūdens, kurš ir patīkams. Secinājums ir viens – micelāro ūdeni, lūdzu!”

Viņai piekrīt arī Marta (45 gadi): “Sejas ādas tīrīšanai izmantoju micelāro ūdeni. Protams, ir gadījušās situācijas, kad micelārais ūdens kaut kādu iemeslu dēļ nav pieejams, un tad ir jāizlīdzas ar pieejamo ūdeni. Viennozīmīgi āda jūtas labāk, ja šādā situācijā lieto akas vai avota ūdeni. Krāna ūdens nožūstot atstāj velkošu, pārāk sausas ādas sajūtu.”

Dace (47 gadi) stāsta: “No rītiem man seju gribas nomazgāt ar tīru ūdeni. To arī daru, lai gan tas nav pareizi. Taču tā kā mājās mums ir ļoti mīksts ūdens, tad sejas āda jūtas labi. Dodoties kādā ceļojumā un lietojot cietāku ūdeni, āda gan uzreiz reaģē un kļūst sausāka.”

Arī projekta dalībniece Jūlija (51 gads) atzīst, ka nomazgā seju ar ūdeni, bet tikai mājās. “Ar ūdeni no krāna mazgāju seju tikai mājās, jo man stāv ūdens spice, tādēļ ir ļoti mīksts ūdens.   Micelāro ūdeni izmantoju pa dienu, kad rodas niezoša sajūta, lai neienestu baktērijas ar rokām, kad svīstu.”

Sejas tīrība

Ja arī atsevišķos gadījumos sejas tīrības sajūtu rada sejas noskalošana ar ūdeni, projekta dalībnieces stāsta, ka lielāka pārliecība par sejas tīrību rodas, to attīrot ar micelāro ūdeni.

Madara (36 gadi): “Pēc darba dienas nevar būt nekas labāks par siltu dušu. Man tomēr patīk, ka ūdens tek uz galvas un sejas, tad rodas sajūta, ka tas aizskalo prom visu slikto, kas ir sakrājies. Ādu man nevelk, jo, tā kā dzīvoju privātmājā, ūdens, kuru lietoju, ir samērā mīksts, bez hlora. Taču, man nav ticības, ka tas var notīrīt krēmu, tonālo krēmu, putekļus, tamdēļ 2 reizes dienā pēc dušas es lietoju micerālo ūdeni. Tas labi notīra dekoratīvo kosmētiku un rada tīrības sajūtu. Tas nav eļļains vai taukains, tāds ļoti neitrāls. Arī pēc baseina apmeklējuma, pat, ja man nav bijusi kosmētika, es tāpat to lietoju. Man patīk!”

Madarai piebalso arī Marta (45 gadi), sakot: “Arī ādas tīrība, kā rāda samitrinātais vates spilventiņš, ar micelāro ūdeni tiek panākta daudz labāk.”

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Rozācija un krāna ūdens
2020-06-18 0 Komentāri

Rozācija un acu simptomi

Salīdzinoši reti starp rozācijas pacientiem tiek novērota okulārā rozācija. Šajos gadījumos pacienti izjūt acu...

Lasīt vairāk
Rozācija un krāna ūdens
2020-06-08 0 Komentāri

Rozācija un fiziska slodze

Šoreiz jautājām projekta dalībniecēm, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri...

Lasīt vairāk
Rozācija un krāna ūdens
2020-05-28 0 Komentāri

Rozācija un sauļošanās

Viens no kuperozas ādas galvenajiem ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. To, kāpēc nevajadzētu sauļoties bez...

Lasīt vairāk
Rozācija un krāna ūdens
2020-04-29 0 Komentāri

Rozācija un karsti, asi, eksotiski ēdieni

Kā viens no rozāciju provocējošiem faktoriem bieži ir ass, karsts un eksotisks ēdiens. Šo tēmu apspriedām ar projekta...

Lasīt vairāk