Pradžia
Blogs
Rozācija, pirts un SPA procedūras

Rozācija, pirts un SPA procedūras

Šoreiz ar dakteri Milēnu Jakubu un projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībniecēm apspriedām pirts un spa procedūru ietekmi uz kuperozu ādu. Pirtis, spa procedūras, kā arī karstas vannas strauji paspilgtina sarkano vaigu esamību, tādēļ visbiežāk sievietes, kurām ir kuperoza āda, estētisku iemeslu dēļ izvairās no pirts apmeklējumiem.

Dr. Jakuba stāsta: “Pirts un jebkādas citas karstuma procedūras var kalpot kā rozācijas paasinājumu stimulējošs faktors, jo izraisa asinsvadu paplašinājumu. Tāpēc es saviem pacientiem iesaku ierobežot pirts un saunas apmeklējumu, kā arī karstas vannas.”

Vairākas BIODERMA projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībnieces atzīst, ka labprāt apmeklē pirti un spa procedūras, bet rozācijas pastiprināšanās dēļ dara to reti vai arī izvēlas spa un pirts rituālus ar zemāku temperatūru.

Jūlija (51 gads) stāsta: “Es mīlu pirti, bet pēc pirts apmeklēšanas seja paliek sarkana, tāpēc negribas to darīt bieži.”

Arī Anna (27 gadi) dalās ar līdzīgu pieredzi: “Pēc pirts apmeklēšanas seja paliek sarkana. Tagad sejas āda ir nomierinājusies, bet provocēt to es negribu, tāpēc izvairos no pirts apmeklēšanas. Esmu arī piesardzīga ar spa procedūrām šī paša iemesla dēļ.”

Projekta dalībniece Jolanta (52 gadi) stāsta, ka pirti apmeklē tikai pie prasmīga pirtnieka, jo tad seja tiek īpaši atvēsināta un mazinās iespēja pirts apmeklējumu noslēgt ar ilgstoši nepārejošu sārtumu vaigos. “Pirtis apmeklēju ļoti reti un tikai ar prasmīgu pirtnieku pēršanās rituālā, jo tad vienmēr uz sejas pēršanas un karsēšanās laikā tiek liktas aukstā ūdenī izmērcētas slotiņas. Vienkārši karsēties un sēdēt uz lāvas neeju, jo sejas ādai nepatīk šī procedūra. Seja pēc tam ilgi neatgūstas, ilgi paliek sarkana.”

Dace (54 gadi) neslēpj, ka, neskatoties uz kuperozu ādu, neizvairās no pirts apmeklējuma: “Pirti apmeklēju reti, taču izkarsēties man patīk. Sejas āda, protams, uz karstumu reaģē un kļūst sārta, taču pēc kāda laika tas pāriet.”

Gluži kā Dace (54 gadi), tāpat arī citas projekta dalībnieces atzīst, ka vienmēr pēc pirts apmeklējuma izjūt lielāku vai mazāku diskomfortu, kas atspoguļojas arī sejas izskatā. Karīna (35 gadi): “Tagad es pat baidos iet pirtī, jo pat pēc siltas dušas seja kļūst sarkana. Agrāk reti, bet tomēr gāju pirtī. Pēc tam nejutos labi - slikta pašsajūta un, protams, sarkana seja. Vienu reizi es pat noģību. Man ir varikoze un pirts man nav ieteicama vispār. Spa procedūras arī tagad neapmeklēju. Agrāk, kad man tikai sāka parādīties rozācija, es domāju, ka tas ir no tā, ka es slikti attīru savu seju. Sāku lietot daudz pīlingus, skrubjus un māla maskas, bet rezultātā seja tikai ātrāk kļuva sarkana un jutīgāka. To nedrīkstēja darīt! Vēlāk es to sapratu. Jābūt piesardzīgiem - maigi jāattīra āda, regulāri jākopj un jāaizsargā no ārējiem faktoruen. Manuprāt, pirts nav labākais variants šajā gadījumā.”

Silvija piekrīt, sakot: “Pēc pirts apmeklējuma sejas vaigu iekšdaļā parādās sarkani punktiņi, bet pēc spa procedūrām ir mazi apsārtumi vaigu zonā. Sārtumu sejas zonā rada abas procedūras.”

Neskatoties uz diskomfortu, Dace (47 gadi) nespēj atteikties no pirts apmeklējuma: “Jāsaka, ka, protams, seja reaģē uz pirts rituālu. Seja saglabā sārtumu diezgan ilgi. Man īstus pirts rituālus sanāk izbaudīt tikai reizi vai divas gadā. Neskatoties uz diskomfortu pēc karsēšanās, man ļoti patīk pirts, tāpēc sev neatsaku, kad ir tāda iespēja. Zinu, ka pirts paplašina asinsvadus, un to neiesaka pie rozācijas, taču man tas tiešām sanāk reti. Pēc pirts sejas sārtums nav tik kairinošs, kā pēc alkohola lietošanas. Spa procedūras apmeklēju vēl retāk. Tā kā tās vairāk ir ķermeņa procedūras, tad nepatīkamas sejas reakcijas nav.”

Lai neizjustu lielu un ilgstošu diskomfortu pēc pirts un spa procedūrām, projekta dalībnieces atzīst, ka izvēlas rituālus ar mazāku intensitāti. Maija (28 gadi): “Jāsaka, ka tvaika pirtī sajūta ir patīkama, bet sausā un karstā pirtī galīgi ne. Es zinu, ka arī sausajās pirtīs, kur mitrums ir augsts, arī jūtos ļoti komfortabli.  Jāatzīst, ka pēc pirts apmeklējuma, tieši tāpat kā pēc matu žāvēšanas pārlieku karstā temperatūrā, ir redzams apsārtums un pleķi. Es vienmēr esmu izvairījusies no spa procedūrām, kas ir saistītas ar seju. Ķermeņa spa – jebkurā laikā, tikai neaiztieciet manu seju!”

Arī Madara (36 gadi) dalās savā pieredzē: “Ir tā, ka kopš bērnības man nepatīk pirtis - karstas saunas, intuitīvi ilgāk par 5 minūtēm tajās neuzturos, jo jūtu diskomfortu gan ar sirdi, gan ar seju. Es iznāku sarkana kā tomāts un tas sārtums saglabājas diezgan ilgi. Ja temperatūra un mitrums ir optimāli kā turku pirtīs, tad tādā varu uzturēties, kas ir vairāk tiešām kā spa procedūra.”

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Raksti komentāru

*need_admin_confirmation*

Rozācija, pirts un SPA procedūras
2020-06-18 0 Komentāri

Rozācija un acu simptomi

Salīdzinoši reti starp rozācijas pacientiem tiek novērota okulārā rozācija. Šajos gadījumos pacienti izjūt acu...

Lasīt vairāk
Rozācija, pirts un SPA procedūras
2020-06-08 0 Komentāri

Rozācija un fiziska slodze

Šoreiz jautājām projekta dalībniecēm, vai fiziska slodze ietekmē rozācijas pastiprināšanos, kā arī aicinājām dakteri...

Lasīt vairāk
Rozācija, pirts un SPA procedūras
2020-05-28 0 Komentāri

Rozācija un sauļošanās

Viens no kuperozas ādas galvenajiem ienaidniekiem ir ultravioletais starojums. To, kāpēc nevajadzētu sauļoties bez...

Lasīt vairāk
Rozācija, pirts un SPA procedūras
2020-04-29 0 Komentāri

Rozācija un karsti, asi, eksotiski ēdieni

Kā viens no rozāciju provocējošiem faktoriem bieži ir ass, karsts un eksotisks ēdiens. Šo tēmu apspriedām ar projekta...

Lasīt vairāk