Pradžia

Jums ir jutīga āda un vēlaties uzzināt, vai tā varētu būt rozācija?

Veiciet ādas jutīguma testu un uzziniet, vai jums ir rozācijas pazīmes!

VAI MAN IR ROZĀCIJA?
{{item.progress}}%

Jutīga āda

Liekas, ka jūsu āda ir jutīga un rozācijas simptomu nav.

Jutīgas ādas gadījumā jūtams diskomforts, velkoša, durstīšanas sajūta, nieze. Šīs sajūtas ir vieglas un īslaicīgas. Jutīga āda spēcīgāk reaģē uz ārējiem (aukstums, vējš, karstums, saule, nepiemēroti kosmētikas līdzekļi) un iekšējiem (hormonālas svārstības, ģenētika) kairinātājiem.

Ir ļoti svarīgi katru dienu pareizi kopt jutīgu ādu. Svarīgi aizsargāt to no kairinātājiem un nomierināt, palielināt dabīgās ādas aizsargspējas. Ikdienas ādas kopšanas līdzeklim jābūt maigam un tādam, kas atjauno ādas aizsargspējas.

Kādus ādas kopšanas līdzekļus lietot, ja ir jutīga āda?

Apskati

Seborejiskais dermatīts

Šķiet, ka jums ir seborejiskais dermatīts, bet ne rozācijas pazīmes.

Seborejiskais dermatīts ir hroniska ādas slimība, kam raksturīgi paasinājumi. Seborejiskais dermatīts izpaužas kā zvīņošanās un apsārtums vietās, kurās ir visvairāk tauku dziedzeru, tas ir, galvas ādā un matu līnijā, uzacīs un zonā starp tām, auss gliemežnīcā, zoda un deguna zonā. Sejas ādā visbiežāk jūtama dedzināšanas sajūta un nieze.

Jutīgas, zvīņojošas ādas kopšanai vajadzētu izvēlēties speciālus nomierinošus antibakteriālus līdzekļus.

Kādus ādas kopšanas līdzekļus lietot, ja ir jutīga un zvīņojoša āda?

Apskati

Hiperjutīga āda

Šķiet, ka jums ir hiperjutīga āda, bet ne rozācijas simptomi.

Hiperjutīgai ādai raksturīga intensīva dedzināšanas, durstīšanas sajūta, velkoša vai pat sāpju sajūta. Hiperjutīgas ādas uzbūve atšķiras no veselas ādas: nervu gali ir tuvāk epidermas virsmai, kā arī tiem ir raksturīgs pastiprināts jutīgums.

Hiperjutīga āda ir ne tikai jānomierina, bet arī jālieto līdzekļi, kas iedarbojas uz bioloģiskajiem hiperjutīguma rašanās cēloņiem: nepietiekamu ādas barjeru, keratinocītu izraisītu iekaisumu un neirogēnu iekaisumu.

Kādus ādas kopšanas līdzekļus lietot, ja ir hiperjutīga āda?

Apskati

Rozācija

Šķiet, ka jums ir rozācijas simptomi. Rozācija ir hronisks un progresējošs ādas iekaisums, kas izpaužas centrālajā sejas daļā – vaigu, zoda un pieres zonā. Sākumā rozācijai raksturīgs ir pārejošs apsārtums, kas vēlāk kļūst par pastāvīgu sārtumu. Laika gaitā ādā rodas paplašināti sīkie asinsvadi vai parādās izsitumi, ko nereti jauc ar akni.

Ja ir āda ar noslieci uz apsārtumu, ir ļoti svarīgi izvairīties no apsārtumu provocējošiem faktoriem: saule, vējš, aukstums, emocionālais stress, karsts un ass ēdiens, mitrums un citi.

Precīzi jūsu ādas stāvokli var noteikt tikai ārsts dermatovenerologs. Ārstu saraksts atrodams http://rozacija.lv/atrast-arstu

Kādus ādas kopšanas līdzekļus lietot, ja ir jutīga āda ar noslieci uz apsārtumu?

Apskati BIODERMA Sensibio līnijas produktus